Decormata

ZUPEŁNIE NOWY MATERIAŁ WYKOŃCZENIOWY!

Logo Decormatana gni

Fantastyczna bo… elastyczna

Elastyczna Piaskowa Okładzina Dekoracyjna o nazwie handlowej Decormata potocznie tzw. elastyczny piaskowiec, tapeta z piaskowca.

Przeznaczona jest do wykańczania wnętrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, hotelowych a nawet łazienek oraz elementów architektury wnętrz np. obudowy kominków czy elementów przestrzennych /w przygotowaniu – do zastosowania zewnętrznego/.
Produkowana jest w różnych odcieniach imitujących piaskowiec jak również dodatkowo w kolorach dla piaskowca nietypowych.
Elastyczność okładziny pozwala na montaż na powierzchniach zakrzywionych ścian, słupów, kolumn lub innych elementów. Możliwe różne kombinacje łączenia z innymi materiałami betonem, cegłą, tynkami cementowo – wapiennymi, płytami GK, OSB, HPL czy drewnem.
Okładzina jest produkowana w formie cienkościennych płytek o grubości 2-3 mm w nietypowym formacie 20×40 cm i 40×100 cm, które po zamontowaniu dają nowy ciekawy efekt wizualny.
Można łatwo przecinać je również na mniejsze formaty.
Łatwy montaż nie wymagający zbyt dużego profesjonalizmu, w oparciu o produkowane dodatkowe materiały w postaci, kleju żywicznego czy impregnatu końcowego są dodatkowym atutem produktu, który praktycznie w trakcie użytkowania nie wymaga żadnej konserwacji.
Płytki Decormaty w swej różnej formie kolorystycznej i wymiarowej nadają się zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych wystrojów wnętrz, w większych płaszczyznach czy mniejszych fragmentach. Zwłaszcza współczesny design dobrze komponuje się takimi elementami tworząc ciekawe, oryginalne zestawienia i klimat ciepłej atmosfery wnętrza.
Dzięki wielu kolorom i strukturom, które będą rozbudowywane a zwłaszcza elastyczności, produkt nie stawia ograniczeń kreatywności w jego wykorzystaniu.

 

Kolorystyka – wzornictwo

Kolekcja Standard 

Kolekcja Standard Plus

Kolekcja LIGT-mata /„w opracowaniu”

Kolekcja ART-mata /„w opracowaniu”

 

Produkowana jest na bazie dyspersji wodnych kopolimeru styrenowo-akrylowego, naturalnego kruszywa kwarcowego w oparciu o technologię chronioną patentem UPRP Nr.215920.

 

Elastyczna Piaskowa Okładzina Dekoracyjna uzyskała Złotą Kielnię – Nagrodę Główną w kategorii „PRODUKT” – na XVI Gliwickich Targach Budownictwa, Instalacji i Wyposażenia Wnętrz 2015…

…oraz Wyróżnienie Specjalne na XXVIII Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz w Częstochowie – 2015, gdzie prezentowała nasz produkt Firma Eko-Tech-Bud.

Wzorniki i Opakowanie

Przykłady zastosowania:

Light mata – kolekcja na prześwietlenia

ART-mata – graficzne obrazy z elastycznej okładziny, wykonywane techniką manualną będące uzupełnieniem oferty standardowych płytek DECOR-maty jako dodatki graficzne, jak i niezależny produkt – w większych formatach – obrazy z okładziny piaskowej również wykonywane ręcznie. Inspiracje – to zarówno historia, literatura, otoczenie jak i własne pomysły (w przygotowaniu).

 

Montaż

Instrukcja montażu

eStats