Decormata

 

Nowość!!! Przygotowujemy produkcję elastycznej piaskowej okładziny dekoracyjnej Decormata.

    Decormata jest cienkowarstwową elastyczną okładziną imitującą piaskowiec w różnych jego odcieniach. Nadaje się do stosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Stosowanie decormaty produkowanej w kilku wersjach kolorystycznych jest praktycznie nieograniczone i zależy od indywidualnych rozwiązań i gustu użytkownika. W większości do wewnątrz lokali okładzina stosowana jest jako dekoracja fragmentów ścian, sufitów, obudów kominków, dekoracje przestrzenne itp.
Metody układania decormaty produkowanej w wymiarach 1,0x 2,0 m mogą być różne w zależności od projektowanego sposobu kształtowania wnętrza np.:
1.Układanie swobodne – to ułożenie całych formatów okładziny zarówno w formie maty pojedynczej jak i kilku mat połączonych ze sobą na styk gdzie połączenia – styki w efekcie końcowym winny być odpowiednio zamaskowane tworząc jednolitą płaszczyznę okładziny.
2.Układanie w „puzzle” – to ułożenie fragmentów specjalnie „rwanych” z całego formatu okładziny tak aby dopasowywać mniejsze elementy do siebie. Przy tej metodzie nie musi sie maskować styków poszczególnych elementów lub maskuje sie je tylko w części aby podział poszczególnych fragmentów był celowo widoczny.
3.Układanie w płytki – to metoda zbliżona do wykonywania płytek ceramicznych przy czym fugi mogą być swobodnie dopasowywane do formatu płytek. Płytki te można wykonać we własnym zakresie z całości formatu okładziny lub zakupić już w odpowiednim formacie. Docelowa produkcja wyłącznie w płytkach.
Zaletą tego produktu jest możliwość swobodnego wykonywania jej w narożach zewnętrznych lub wewnętrznych pomieszczeń. Decormata winna być zawsze impregnowana odpowiednimi środkami po przyklejeniu na zagruntowanym podłożu i ewentualnym zamaskowaniu styków. Zatem jej struktura – czasami łamiąca się zwłaszcza na dużych formatach nie jest absolutnie wadą produktu a jedynie naturalna jego cechą.
Decormata to również możliwość wykorzystania do innych zastosowań – przykładem jest wykonanie lamp dekoracyjnych gdzie klosz obłożony okładziną imitującą piaskowiec daje niepowtarzalny efekt świetlny. Sposób wytwarzania elastycznej okładziny i elastyczna okładzina jest zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP pod Nr. P-383696.

eStats